PC için en iyi şehir kurma oyunları

1. Tropico 6

Tropico 6’da, ironik bir şekilde El Presidente olarak adlandırılan bir diktatör olarak oynuyorsunuz. Serideki diğer oyunlardan farklı olarak, tropik bir takımadayı oluşturan birden fazla adaya hükmedeceksiniz.

Sömürge dönemi, Dünya Savaşı dönemi, Soğuk Savaş dönemi ve Modern çağ boyunca adalarınızı inşa ederken, adalarda yaşayanları da yanınızda tutmanız gerekecek.

2. Cities: Skylines

Cities: Skylines, tüm bir şehri inşa etmek ve yönetmekle ilgili bir oyun. Ancak, göründüğü kadar kolay değil. Altyapınızı mükemmelleştirmek, trafiği düzenlemek ve temel kaynaklarınızı yönetmek arasında şehrinizin ekonomisini dengelemekle de uğraşmanız gerekiyor.

3. Surviving Mars

Şehir kurma uzmanlığınızı başka bir gezegene taşımak ister misiniz? Surviving Mars size, Kızıl Gezegende fonksiyonel koloniler yaratmanız için bir meydan okuma fırsatı sunuyor. En yüksek önceliğiniz sömürgecilerin hayatta kalması - yani bol miktarda oksijen sağlamak, yiyecek ve kaynak toplamak ve Mars’ın sırlarını ortaya çıkarmak.

4. Islanders

Islanders, usulüne uygun olarak oluşturulmuş güzel adalarda bir şehir inşa etmenizi sağlayan stressiz bir oyundur. Islanders, kaynak toplamak yerine size başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlıyor.

Envanteriniz, adanıza bırakabileceğiniz ve puan kazanabileceğiniz bir dizi bina ile birlikte gelir - şehriniz genişledikten sonra başka bir adaya geçiş yapabilir ve baştan başlayabilirsiniz.

5. Cliff Empire

Cliff Empire, nükleer bir savaşın Dünya’nın yüzeyini yaşanmaz hale getirmesinden sonrasını konu alıyor. Bilim adamları insanları karlı uçurumlarda yaşayacakları dağlara yerleştirmeye karar verdiler. Bu inşa ekibinin bir parçası olarak, farklı uçlarda bulunan üç şehir inşa etmeniz ve yönetmeniz gerekecek.

6. SimCity 4 Deluxe Edition

SimCity 4 bir şehir kurma klasiğidir. 2003 yılında çıkmış olsa da hala türünün en iyi oyunlarından biri.

Arazinizi yeniden şekillendirdikten sonra şehrinizi inşa etmeye, tasarlamaya ve bakım yapmaya başlayabilirsiniz. Oyunun Deluxe versiyonu, size daha fazla ulaşım kaynağı sağlayan Rush Hour genişletme paketi ile birlikte geliyor.

7. Dawn of Man

Dawn of Man, şehir inşasını hayatta kalma ile birleştiriyor. Bununla birlikte, modern bir şehir inşa etmiyorsunuz - eski insanların basit bir yerleşim kurmasına yardımcı olmanız gerekecek.

Hayvanları avlamak, malzeme toplamak, yeni teknolojileri keşfetmek ve daha fazlası için yerleşim talimatlarını verin. Köyünüzü büyüdükçe ve genişlettikçe, Taş Devrinden Demir Çağı’na kadar insanlığın zaman çizelgesini deneyimleyeceksiniz.

8. Frostpunk

Frostpunk sizi dünyadaki son şehir olan New London’un lideri yapar. Dünya kar ve buzla kaplı olduğundan, insanlarınız sıcak kalmak için buharla çalışan teknolojiye muhtaçtır. Verdiğiniz her karar, inşa ettiğiniz yapılar, belirlediğiniz yasalar ve yönetim tarzınız, şehrinizin başarısını etkiler.

9. Aven Colony

Aven Prime gezegeni, insanlığın ilk kolonisi için mükemmel olmasını sağlayan birçok farklı ortama ev sahipliği yapmaktadır. Yeni toplumun lideri olarak, düşük oksijen seviyeleri, uzaylı yaratıklar, elektrik fırtınaları ve yabancı bir gezegenin sömürgeleştirilmesiyle birlikte gelen bir dizi başka sorunla uğraşırken sıfırdan bir şehir inşa etmeniz gerekecek.