Burası Herkese Açık ve Medeni Bir Yerdir

Lütfen bu tartışma forumunda, halka açık bir yerde konuşuyor gibi davranın. Burada devam eden tartışmalarla konuşma becerilerinizi, bilgilerinizi ve ilgi alanlarınızı genişletebilir ve var olanları toplulukla paylaşabilirsiniz.

Bunlar zor ve katı kurallar değil, yalnızca topluluğumuzdaki insanların kararlarına yardımcı olmak için hazırladığımız kılavuzlardır.

Tartışmayı Geliştirin

Tartışmayı her ne kadar küçük olsa da, her zaman biraz geliştirmek için çalışarak bu konuyu tartışma için harika bir yer haline getirmemize yardımcı olun. Yayınınızın konuşmaya eklendiğinden emin değilseniz, ne söylemek istediğinizi düşünün ve daha sonra tekrar deneyin.

Burada tartışılan konular bizim için önemlidir ve biz de sizin için önemliymiş gibi davranmanızı istiyoruz. Söylenenlerin bir kısmına katılmasanız bile, konulara ve bunları tartışan insanlara saygılı olun.

Tartışmayı geliştirmenin bir yolu, zaten olanları keşfetmektir. Kendinize cevap vermeden veya başlamadan önce buradaki konulara göz atarak zaman ayırın ve ilgi alanlarınızı paylaşan başkalarıyla tanışma şansınız daha yüksek olur.

Kabul Etmiyorsanız Bile, Kabul Edilebilir Olun

Buna karşı çıkarak bir şeye cevap vermek isteyebilirsiniz. Bu iyi. Fakat fikirleri eleştirmeyi, insanları değil, hatırlamayı unutmayın. Lütfen kaçının:

 • Lakap takmak
 • Ad-hominem saldırılar
 • Mesajın içeriği dışında başka bir konuya dikkat çekmek
 • Dürtüye kapılıp yorum yapmak, düşünmeden duygusal reaksiyon göstermek

Bunun yerine, sohbeti geliştiren mantıklı karşı argümanlar sağlayın.

Katılımınız Önemli

Burada yaptığımız konuşmalar her yeni varış için zil sesini belirledi. Bu forumu ilginç bir yer yapan ve yapamayanlardan kaçınarak tartışmalara katılmayı seçerek bu topluluğun geleceğini etkilememize yardımcı olun.

Sitedeki araçlar, topluluğun en iyi (ve en kötü) katkıları toplu olarak tanımlamasını sağlayan araçlar sağlar: yer imleri, beğeniler, bayraklar, yanıtlar, düzenlemeler vb. Kendi deneyiminizi ve diğer kişilerin de kendi deneyimlerini geliştirmek için bu araçları kullanın.
Let’s leave our community better than we found it.

Bir Sorun Görüyorsanız, İşaretleyin

Moderatörlerin özel yetkisi var; Bu forumdan onlar sorumludur. Ama sen de öyle. Sizin yardımınızla, moderatörler sadece kapıcılar veya polisler değil topluluk kolaylaştırıcıları olabilir.

Kötü davranış gördüğünüzde cevap vermeyin. Kabul ederek kötü davranışları teşvik eder, enerjinizi tüketir ve herkesin zamanını boşa harcar. Sadece işaretleyin. Yeterli sayıda bayrak tahakkuk ederse, eylem otomatik olarak veya moderatör müdahalesiyle gerçekleştirilir.

Topluluğumuzu korumak için, moderatörler herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle herhangi bir içeriği ve herhangi bir kullanıcı hesabını kaldırma hakkını saklı tutar. Moderatörler yeni yayınları önizlemiyor; moderatörler ve site operatörleri, topluluk tarafından yayınlanan hiçbir içerikten sorumlu değildir.

Her Zaman Medeni Ol

Hiçbir şey edepsizlik gibi sağlıklı bir konuşmayı sabote edemez:

 • Medeni ol. Makul bir kişinin rahatsız edici, küfürlü veya nefret dolu bir konuşma olarak değerlendireceği hiçbir şey yayınlamayın.
 • Temiz tutun. Müstehcen veya cinsel içerikli hiçbir şey yayınlamayın.
 • Birbirinize saygı duyun. Kimseyi taciz etmeyin, kederlendirmeyin, kişilere kimliğe bürünmeyin ya da özel bilgilerini ifşa etmeyin.
 • Forumumuza saygı gösterin. Spam posta göndermeyin veya foruma zarar vermeyin.

Bunlar kesin tanımlarla somut terimler değildir - bunlardan herhangi birinin ortaya çıkmasından bile kaçının. Emin değilseniz, gönderinizin New York Times’ın ön sayfasında yer alıp almadığını nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun.

Bu halka açık bir forum ve arama motorları bu tartışmaları dizine ekliyor. Dili, bağlantıları ve görüntüleri aile ve arkadaşlar için güvenli tutun.

Düzenli Olun

İçerikleri doğru yere koymak için çaba gösterin, böylece tartışmaya daha fazla zaman ayırabilir ve daha az temizlik yapabiliriz. Yani:

 • Yanlış kategoride bir konu başlatmayın.
 • Aynı şeyi birden fazla konuda çapraz göndermeyin.
 • İçeriksiz yanıtlar yayınlamayın.
 • Bir konuyu ortası değiştirerek yönlendirmeyin.
 • Gönderilerinizi imzalamayın & mdash; Her yazının kendisine eklenmiş profil bilgileri vardır.

“+1” veya “Tamam, Oldu, Teşekkürler” yazmak yerine, Beğen düğmesini kullanın. Mevcut bir konuyu kökten farklı bir doğrultuda almak yerine, Yanıtı Bağlantılı Konu Olarak kullanın.

Sadece Kendine Ait Olanları Paylaş

Bir başkasına ait herhangi bir dijital içeriği izinsiz gönderemezsiniz. Birinin fikri mülkiyetini çalmak (yazılım, video, ses, görüntü) veya başka bir yasayı ihlal etmek için açıklamalar, bağlantılar veya yöntemler yayınlayamazsınız.

Seninle Varız

Bu site mütevazi ekibimiz, siz yani topluluk tarafından işletilmektedir. Burada işlerin nasıl yürüdüğü konusunda başka sorularınız varsa, site geri bildirim kategorisinde yeni bir konu açın ve konuşalım! Meta bir konu veya bayrak tarafından ele alınamayacak kritik veya acil bir sorun varsa, ekip sayfası aracılığıyla bize ulaşın.